Kwestowaliśmy na rzecz odnowy zamojskiej nekropolii

W dniu Wszystkich Świętych 1 Listopada 2014 roku Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu zorganizował ósmą kwestę na rzecz odnowy zamojskiej nekropolii mieszczącej się przy ulicy Peowiaków.

Pośród kwestujących był Prezes Zarządu SKOK im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Zamościu Ryszard Łęcki wraz z córką Marią i synem Andrzejem oraz Wiceprezes Krzysztof Chrześcijan. To rekordowa kwesta – zostały pobite dwa rekordy. Pierwszy rekord padł w ilości kwestujących osób . Ponad 100 kwestarzy. Drugi rekord to kwota jaką udało nam się zebrać: 18 513 zł i 62 gr. Dzięki funduszom zgromadzonym przez siedem lat (ponad 110 tys. zł.) odrestaurowanych zostało 17 pomników i dwie zabytkowe latarnie. Lista oczekujących na renowację zabytków jest w dalszym ciągu długa. Po nowym roku zbierze się komisja i zdecyduje, które zabytkowe nagrobki zostaną odrestaurowane za pieniądze z tegorocznej zbiórki.

Dziękujemy wszystkim za hojność.

Fot. Łukasz Kot

Home Aktualności Kwestowaliśmy na rzecz odnowy zamojskiej nekropolii

Dołącz do nas

Kontakt

Otwarte Poniedziałek - Piątek, 8:00 - 16:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zadzwoń